• 0541 942 2002 Bilgi & Servis İçin
  • info@bilgisayarci.net Hemen Bize Yazın!
  • İstanbul Avrupa Yakası Hizmet Bölgelerimiz

Acer Laptop Ekran Tamiri

Acer Laptop Ekran Değişimi, Acer Ekran Uygun Fiyat

Acer Laptop Ekran Tamiri

Acer Laptop Ekran Değişimi Konusunda Dizüstü bilgisayarlar, özellikle de taşınabilir cihazlar, iş, eğlence ve iletişim açısından günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Ancak zaman zaman teknik yeterlilik konusunda sorunlar yaşayabiliyoruz. Acer markalı bilgisayarların ekranları da zamanla hasar görebilir, arızalanabilir veya kırılabilir. Bu durumda ekran yükseltmesi gereklidir. Peki Acer ekran değişimi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir ve neden profesyonel yardım almak gerekir?

Neden Acer Laptop Ekran Değişimi Gerekir ?

Acer laptop bilgisayarların ekranları darbelerden, sıvı temasından veya sürekli kullanımdan olumsuz etkilenebilir. Çatlaklar, lekeler, donmalar veya görüntü bozuklukları kararma ekranın değiştirilmesi gerektiğini düşündürebilir bu konuda firmamıza ulaşarak uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz..

Acer Ekran için Profesyonel Yardım Neden Önemlidir?

Acer laptop ekran tamiri bilgisayarın ekranını onarma prosedürü dikkat ve deneyim gerektiren karmaşık bir süreçtir. Bu alanda yeniyseniz, profesyonel bir teknisyenin rehberliğine başvurmanız çok önemlidir. Yetkili bir servis uygun parçaları sağlayabilir ve işlemi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir. Ayrıca ambalajlı cihazların ekran değişiminin garanti şartlarına uygun şekilde yapılması da önemlidir.

Acer Ekran Değişimi için Destek Alın.

Acer laptop ekran değişimi konusunda profesyonel yardım almak istediğinizde en etkili seçenek yetkili servise başvurmaktır. Özel veya yetkili servisler, orijinal parça ve deneyimli teknisyenler kullanarak ekran değişimi işlemini sürekli olarak gerçekleştirebilmektedir.

Acer dizüstü bilgisayarın ekranının uzun ömürlü olması ve etkili kullanımı için periyodik olarak onarılması gerekir. Bu işlemin bir profesyonelin yardımıyla yapılması, cihazınızın başarısı ve güvenliği açısından çok önemlidir. Profesyonel yardım alarak Acer dizüstü bilgisayarınızın ekranını hızlı ve ustalıkla değiştirebilirsiniz.

Acer laptop ekranı hasarmı gördü, çizgiler mi oluştu ?

Acer bilgisayarlar ne yazık ki ekran arızaları, ekran çatlakları ve gölge benzeri ışıklandırmalarla ilişkilendirilmektedir, bunun nedeni ise bilgisayarların ince cam ve plastikten yapılmış olması ve hafif bir darbede zarar görebilmesidir. Bu durumda yalnızca ekranı değiştirebilirsiniz.

Acer dizüstü bilgisayarınıza su, kola veya soda döküldüyse ilk önceliğiniz cihazı kapatıp pilini çıkarmak olmalıdır. Aksi takdirde klavyenin üzerine düşen sıvı ekrana ve anakart’ada zarar verebilir. Bilgisayarınızı kapattıktan sonra yumuşak mikro fiber tip bir bezle silin ve VGA veya HDMI kablosuyla televizyonunuza bağlayın. Resim mevcut ise sadece ekranın değiştirilmesi yeterlidir. Resim görünmüyorsa anakart bozuktur ve buradaki tek seçenek dizüstü bilgisayarın anakart’ını onarmaktır.

Acer Laptop Ekran Değişimi Fiyatı Ne Kadar ?

Acer Dizüstü bilgisayarlar günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Ancak zaman zaman teknik yeterlilik konusunda sorunlar yaşayabiliyoruz. Acer marka laptopların ekranları da zamanla bozulabilir veya zarar görebilir. Bu durumda ekran yükseltmesi değişimi gereklidir. Ancak ekran değiştirme maliyetleri ekranın boyutuna göre farklılık gösterebilir. İşte Acer dizüstü bilgisayar ekranının fiyatı hakkında bilmeniz gerekenler…

Acer bilgisayarların genel olarak 15,6 inç ekran boyutuna sahip modelleri bulunmaktadır. Ekranın değiştirme maliyetleri genellikle 1500 ile 3500 tl  arasındadır. Bu fiyat aralığının ekranın kalitesine, markasına ve ekranın kendine has özelliklerine göre değişmesi muhtemeldir.

Acer Laptop 17,3 inç Daha büyük ekran boyutlarına sahip Acer laptop modellerinde ekran değişim maliyeti genel olarak 2500-5000 Tl arasındadır. Büyük ekranlı dizüstü bilgisayarların değiştirme maliyetleri genellikle daha yüksektir. Fiyatı etkileyen diğer faktörler ekranın teknik özellikleri ve kalitesidir.

Acer dizüstü bilgisayar ekranının fiyatı ekranın boyutuna, kalitesine ve özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Sonuç olarak profesyonel bir ekran değişimi servisinden fiyat teklifi almanız ve cihazınızın özelliklerine uygun bir ekran seçmeniz hayati önem taşımaktadır. Profesyonel yardım alarak Acer dizüstü bilgisayarınızın ekranını çıkarıp uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz.

Laptop Ekranı Neden kırılır ?

Acer Dizüstü bilgisayarınızın günlük çalışmalarınız açısından önemini anlıyoruz. İşyerinde, ders çalışırken veya tercih ettiğiniz oyunu oynarken bilgisayar ekranınız bozulduğunda tamamlayamayacağınız bir rapor almayı göze alamazsınız.  Ama sabırlı olun! Başınıza gelen bu talihsiz olay tek başınıza yaşanmadı. İçiniz rahat olsun, teknik destek bölümümüzü ziyaret eden müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu laptop ekranının zarar görmesinden kaynaklanmaktadır siz değerli müşterilerimiz sadece bize ulaşmaları yeterlidir..

Dizüstü bilgisayarların ekranları hafif bir düşmede zarar görebilecek ince camdan oluştuğu için zemine karşı da hassastır. En sık karşılaşılan durum, klavye ile ekran arasına bir nesne attığımız, dizüstü bilgisayarı kapattığımız ve dizüstü bilgisayarın ekranının kırıldığı zamandır.

Acer Laptop Ekran Değişimi Sonrası Garanti Varmı ?

 

Acer Dizüstü bilgisayarlarımız jelatin üzerinde olup ve 6 ay garantilidir. Çözünürlük, pin ve inç açısından cihazınızdaki önceki ekranla aynıdır ve ölü piksel içermemesi garanti edilir. Durum böyle değilse Birebir değişim  garantisi vardır. (Koruyucu jelatin kaplaması çıkarılmış ekranlar garanti dışı kalır değişim yada iade yapılamaz)

Acer Ekran Değişimi için Kullandığımız Ekranlar Orjinal Mi ?
Dizüstü bilgisayarda tamamen orijinal ekran diye bir şey ne yazık ki bulunmuyor. Kullandıkları ekranın orijinal olduğunu iddia edenler muhtemelen daha fazla para almaya çalışıyorlar. Kullanılan ekranlar, orijinal ve yeni ürünlerdir. Örneğin bir Acer bilgisayarınız var ve ekranı zarar gördü. Ekranı kaldırdığınızda Acer markalı bir ekran görmeyeceksiniz.

Ekran üreticileri AUO, BOE, LG, Samsung, Chimei, In nolux gibi markalar olarak biliniyor. Yani Acer markalı bilgisayarınız bu firmalardan birinin ekranına sahiptir. Bu, tüm dizüstü bilgisayar üreticileri için geçerlidir. (Apple ürünleri hariç) Bu nedenle cihazınıza takılacak ekran şu markalardan biri olacaktır: yepyeni, jelatinli, 1 yıl garantili ve cihazınızın ekranıyla aynı özelliklere sahip olacaktır. .

Acer Laptop Ekran Değişimi : Adım Adım Nasıl Yapılır ?

Acer bilgisayarlar, kullanıcıların günlük görevlerini, eğlencelerini ve dijital eğlencelerini kolaylaştıran güvenilir cihazlardır. Ancak zamanla ekranlarında çeşitli sorunlar gelişebilir. Bu durumda Acer dizüstü bilgisayarın ekranının değiştirilmesi gerekebilir. Bu yazımızda Acer dizüstü bilgisayarın ekranının tek adımda nasıl değiştirileceğini anlatacağız.

Adım 1:
Birlikte Verilen Aletleri ve Ekstra Parçaları Hazırlayın Acer dizüstü bilgisayarınızın ekranını değiştirme işlemine başlamadan önce gerekli aletleri ve orijinal yedek parçaları temin etmelisiniz. Bu prosedür genellikle bir tornavida, spatula, antistatik bileklik ve yeni bir ekran gerektirir. Yedek orijinal parçaların kullanılması, cihazınızın güvenliği ve performansı açısından çok önemlidir.

Adım 2:
Ekranı değiştirme işlemine başlamadan önce Cihazın bağlantısını güvenli bir şekilde kesin ve Güç kaynağını çıkarın; Acer dizüstü bilgisayarınızın bağlantısını güvenli bir şekilde kesmeli ve güç kaynağını çıkarmalısınız. Bu adım herhangi bir elektrik yaralanmasını önlemek için çok önemlidir.

Adım 3:
Ekran çerçevesini çıkarın ve vidaları çıkarın Ekranı değiştirme işlemine başlamak için, öncelikle ekranın sökülmesi ve ardından vidalarının sökülmesi gerekecektir. Bu adımı dikkatli bir şekilde ve ekranın çerçevesini yavaş yavaş oluşturmak amacıyla yapmalısınız.

Adım 4:
Eski Ekranı Çıkarın ve Yeni Ekranı Kurun Eski ekranı sökmek için kabloları ve ekleri dikkatlice sökmeniz gerekir. Bundan sonra yeni ekranı değiştirmeli ve kabloları ve bağlantıları yeniden bağlamanız gerekir.

Adım 5:
Yeni ekranı kurmadan önce ekranı kontrol edin ve cihazı tekrar monte edin; öncelikle ekranın düzgün çalışıp çalışmadığını test etmelisiniz. Her şey uygunsa cihazı yeniden yapılandırabilirsiniz.

Acer laptop ekranının değiştirilmesi dikkatli ve sabırla yapılması gereken bir işlemdir. Ancak bunu kendi başınıza yapmaya çalışmak tehlikeli olabilir. Sonuç olarak Acer laptop ekran değişimi konusunda profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz. Profesyonel yardım alarak cihazınızın uzun süreli güvenliğini ve etkili kullanımını sağlayabilirsiniz.A

Bilgisayar Servisi için
Hemen Bizi Arayın

0541 942 2002

info@bilgisayarci.net

Bilgisayar sorunlarınız ve arızalarınız için bizlerden anlık fiyat teklifi almak adına Whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.
HEMEN ARA WHATSAPP